Novice

8. OKTOBER 2020

DAN SLOVENSKEGA ŠPORTA

DAN SLOVENSKEGA ŠPORTA

23. septembra smo prvič praznovali državni praznik, Dan slovenskega športa. Z novim praznikom se tako poudari izjemen pomen športa, na ta dan pa naj bi se organizirali različni športni dogodki in prireditve.

Za dan slovenskega športa so opredelili datum, ko sta veslaški dvojni dvojec v sestavi Iztok Čop in Luka Špik ter strelec Rajmond Debevec z malokalibrsko puško v trojnem položaju leta 2000 v Sydneyju osvojila prva zlata olimpijska odličja za samostojno Slovenjo. 

Prve obeležitve praznika so se v Ljubljani udeležili tudi učenci naše šole. Po uvodnem kratkem programu so se učenci aktivno vključili tudi v različne športne aktivnosti.

Zahvaljujemo se Športni zvezi Velenje, ki nam je omogočila ta edinstven in športno aktiven dogodek.

FOTO galerija