Novice

7. MAJ 2021

Dan v rabljenih oblačilih

Dan v rabljenih oblačilih

April je mesec, ki je namenjen skrbi za naravo in posvečen ozaveščanju ljudi na temo ekologije. Oblačila kot odpadek so vse večji problem, rešitev pa je podaljšanje življenjskega cikla oblačil. Ponovna uporaba oblačil rešuje več izzivov sodobne družbe - hiperprodukcijo, hiperpotrošnjo in ‘hiperodlaganje’. Po izkušnjah organizatorjev se jim najlažje zoperstavimo z zgledom. Od tod tudi zamisel in potreba po Dnevu v rabljenih oblačilih.

V duhu zelenega razmišljanja smo se na OŠ Livada priključili prvi slovenski akciji, ki so ga organizirali Pravična trgovina Slovenije, Ekologi brez meja in Focus.

Na naši šoli je Dan v rabljenih oblačilih potekal v dveh delih. Pri pouku smo se učitelji z učenci pogovarjali o problemu kopičenja novih oblačil, nato pa smo za piko na i v šolo prišli oblečeni v rabljenih oblačilih.

Nad odzivom smo bili navdušeni.

Vsem učiteljem in učencem, ki ste sodelovali v akciji, se zahvaljujeva.

Koordinatorki Dneva v rabljenih oblačilih

FOTO galerija