Novice

25. APRIL 2016

Državno Brainobrain tekmovanje

Državno Brainobrain tekmovanje

V soboto, 23.4.2016,  je v Ljubljani na Gospodarskem razstavišču v enkratnem vzdušju potekalo 1. slovensko državno Brainobrain tekmovanje. Udeležilo se ga je 150 otrok iz vse Slovenije, kar 20 iz Brainobrain centra Velenje. Otroci so tekmovali v računanju na abakus in v abakus mentalni aritmetiki. Najboljši v posameznih kategorijah so si priborili naslov šampion, sledijo zlate in srebrne medalje. Velenjčani smo domov prinesli kar 8 naslovov šampion, 4 zlate medalje in 7 srebrnih!
Iz OŠ Livada sta sodelovala Maria Šulek in Ajdin Kadrić, ki sta pokazala vrhunsko znanje abakus aritmetike. Maria je osvojila naslov šampion, Ajdin pa srebrno medaljo.

Trije velenjski tekmovalci pa so se predstavili tudi kot nezmotljivi demonstratorji na popoldanskem delu festivala ter si prislužili bučen aplavz. Maria je pred več kot 400 obiskovalci predstavila mentalni hitri narek (seštevanje in odštevanje), mentalni dvojni narek (vizualiziranje dveh računov hkrati), mentalno množenje ter mentalno deljenje.
Za izjemen uspeh Marii in Ajdinu iz srca čestitamo!

Polona Guček Frankovič, Brainobrain Velenje