23. APRIL 2019

Državno prvenstvo v krosu

V četrtek, 18. 04. 2019 je na TRC Jezero potekalo državno prvenstvo v krosu za osnovne in srednje šole ter za šole s prilagojenim programom.

Na lep sončen dan je štartno in ciljno črto prečkalo več kot 1800 osnovnošolcev in srednješolcev. Tekli so na različnih razdalj in sicer na 1500 m, 2000 m, 1000 m in najmlajši na 500 m. Vsi so v teku uživali in dali vse od sebe, da bi dosegli čim boljšo uvrstitev.

Šola Livada je na tekmovanje pripeljala več kot 100 tekmovalcev. Za učence od 1. do 4. razreda je bil kros organiziran v netekmovalnem smislu.

Rezultati državnega prvenstva od 5. do 9. razreda pa so na spodnji povezavi: http://slovenska-atletika.si/prvenstvo-slovenije-v-krosu-za-osnovne-in-srednje-sole/

Učenci so tekmovali tudi na občinskem tekmovanju. Dosegli so odlične rezultate:

5. razred, 2. mesto Liona Žrt

6. razred, 1. mesto Vladušić Nikolaj, 2. mesto Kos Sara in Lenart Žan