Novice

22. JANUAR 2023

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ ASTRONOMIJE

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ ASTRONOMIJE

ODLIČEN USPEH NAŠIH UČENK NA DRŽAVNEM TEKMOVANJU IZ ASTRONOMIJE

Kar 6 naših učenk s je pod mentorstvom učiteljice fizike, Marije Ermenc, uvrstilo na državno tekmovanje iz astronomije,ki je bilo v soboto, 14. januarja 2023, na petih lokacijah po Sloveniji. Prav vse naše učenke so pokazale veliko znanja in zato tudi uspeh ni izostal.

Srebrna priznanja so osvojile 3 učenke: sedmošolka Ana Šulek ter osmošolki Neža Rupreht in Katja Krepel. Zlato priznanje pa sta osvoji šestošolka Tinkara Verhovc Šumer in osmošolka Mija Logar. Mija je bila med vsemi osmošolci odlična 10., Tinkara pa v kategoriji šestošolcev celo na 4. mestu in si je s tem prislužila še posebno pohvalo ter povabilo na zaključno slovesnost Bistroumi 2023, ki bo junija v Unionski dvorani Grand Hotela Union v Ljubljani.

Vsem učenkam iskrene čestitke! Dekleta, ponosni smo na vas.