Novice

20. OKTOBER 2021

IZDELOVANJE LADJIC ZA ZABAVO IN ZA DOBER NAMEN

IZDELOVANJE LADJIC ZA ZABAVO IN ZA DOBER NAMEN

Ali se še spomnite, kako se izdelajo ladjice? Tiste ladjice iz papirja, ki smo jih izdelovali še v vrtcu …

Kaj pa če bi jih spet začeli izdelovali?  Tokrat tudi z dobrim namenom in to čim več.

Med drugo svetovno vojno je bilo 6 milijonov žrtev genocida. Verjetno si nihče izmed nas ne predstavlja, koliko je to. Gospod Boris Krabonja, mariborski humanitarec, si želi to uprizoriti, zato nas poziva, da do pomladi (9. maja) izdelamo 6 milijonov ladjic.

Na naši šoli se bomo g. Krabonji pridružili. Ladjice bomo izdelovali iz odpadnega papirja, da bomo tudi ekološki, saj bodo te ladjice na koncu prodali za reciklažo in z zbranim denarjem pomagali najranljivejšim skupinam. Pri tem nista pomembna barva in velikost papirja, pomembno je samo, da izdelamo ladjico, saj predstavlja simbol rešitve. Najlažje pa jo bomo zložili  iz A4 formata. Ob zaključku pa si bomo lahko ogledali razstavo ladjic in si predstavljali, kaj pomeni 6 milijonov žrtev.

Izdelava ladjic je tudi sproščujoča, zato stopimo skupaj in pomagajmo ter naredimo nekaj za dobro vseh.

                                                                                                                                                      Najla Softić, 6.c

Iz oddaje Dobro jutro