Novice

31. MAREC 2021

Kulturni dan v 3.a

Kulturni dan v 3.a

21. marca obeležujemo svetovni dan lutk, 27. marca pa praznujemo svetovni dan gledališča. Tretješolci smo zato 25. marca izvedli kulturni dan. Najprej smo si ogledali prispevek, ki ga ja pripravilo Lutkovno gledališče Velenje in v njem spoznavali različne vrste lutk ter si ogledali predstavo Kako se kuha pravljica. Nato pa smo si izdelali svoje lutke. V drugem delu pa smo se seznanili s kamišibajem, vrsto gledališča, ki pripoveduje zgodbe ob slikah. V skupinah smo pripravili ilustracije za različne zgodbe in jih odigrali sošolcem. Odigrali pa smo na ta način tudi zgodbo, ki smo jo spoznali pri uri angleškega jezika. Naše ustvarjanje si lahko pogledate v galeriji in na posnetku.

Učenci 3.a z učiteljico Lucijo Andric

FOTO galerija