Novice

23. JUNIJ 2021

Kulturni dan za učence od 6. do 8. razreda

Kulturni dan za učence od 6. do 8. razreda

Kulturni dan, 22. 06. 2021

Vroč junijski dan smo na OŠ Livada posvetili kulturi, letu Josipa Jurčiča, velenjski arhitekturi in glasbi. Učenci od 6. do 8. razreda so se glede na namige premikali po kontrolnih točkah v mestu. Na vsaki kontrolni točki so jih čakali različni zanimivi izzivi. Pri Knjižnici Velenje so nanje čakale naloge povezane z Josipom Jurčičem in njegovim ustvarjanjem, pri Kulturnem domu in na Titovem trgu so opazovali zanimivo arhitekturo, fasade, kipe, pri Glasbeni šoli Frana Koruna Koželjskega so velenjsko himno preoblekli v rap zvrst. Po opravljenih izzivih v mestu so se učenci vrnili v šolo in ustvarjali v literarni, likovni, lutkarski in glasbeni delavnici.

Motivacije in ustvarjalnosti učencem ni manjkalo, nastali so lepi in zelo raznoliki izdelki.

Tim jezikovno umetniškega aktiva

FOTO galerija