Novice

23. JUNIJ 2021

ND 1.r - V čebelnjaku

ND 1.r  - V čebelnjaku

V četrtek,10. 6. 2021, smo v 1. a in 1. b razredu izvedli še zadnji naravoslovni dan v tem šolskem letu. Naslov naravoslovnega dne je bil V ČEBELNJAKU. Na obisk smo povabili čebelarja, ki sta učence seznanila z  vlogo čebelarja, njegovo opremo in  pripomočki za delo. Predstavili smo  pomen zdrave prehrane, iz odpadnega materiala izdelali čebelnjak in čebele ter naredili razstavo izdelkov.

Zaplesali smo ob glasbi Čebelice, ob kamišibaju spoznali deklamacijo Ciciban in čebela, reševali uganke povezane s čebelarstvom in čebelami ter si na infodromu ogledali oddajo o mladih čebelarjih.

Za malico so nam kuharice pripravile tradicionalni slovenskim zajtrk.

Učenci so ob pripravljenih dejavnostih zelo uživali.

Zapisala učiteljica Irena Rednjak

FOTO galerija