Novice

16. JUNIJ 2019

Obisk Ravbarske vasi in Mozirskega gaja

Obisk Ravbarske vasi in Mozirskega gaja

V sredo, 5. 6. 2019, so se drugošolci OŠ Livada in POŠ Škale odpravili na zaključni izlet v Ravbarsko vas in Mozirski gaj. V ravbarski vasi nas je pričakala Potka, ki nas je popeljala do vstopa v pravljični gozd. Na poti smo srečali Rupreta, ki nam je zaupal, da so ravbarji ugrabili graščaka Ivana in nas povabil na dogodivščino, da graščaka tudi rešimo. Na poti smo srečali žalikženo, ravbarje (pred katerimi smo se skrili s "čudežnimi" klobuki) in ko smo prispeli do ječe graščaka Ivana, smo ga tudi uspešno rešili. 

Nato nas je pot popeljala do Mozirskega gaja, kjer smo se najprej razdelili v 3 skupine. Vsaka skupina je raziskovala živalski vodni svet v reki Savinji, obiskali smo čebelarja in ribiča. Nekateri so se lahko oblekli v pravo čebelarsko obleko ali kostum čebelice, ogledali smo si panj in čebeljnjak. Pri ribiču sta nas v vedru že čakali dve ribi. Učenci so jih lahko prijeli v  roke, nato pa so ju izpustili v bližnji ribnik.

Polni lepih vtisov smo se nato odpravili proti domu.

Učiteljice 2. razredov

FOTO galerija