Novice

25. MAJ 2017

ŠOLA V NARAVI, 8. RAZRED, 3. DAN

ŠOLA V NARAVI, 8. RAZRED, 3. DAN

Danes smo se zbudili v vetrovno, oblačno in deževno jutro. Oblekli smo se in umili. Petnajst čez sedmo smo se zbrali pred domom in šli na kratek sprehod. Pričelo je deževati, zato smo šli v dom in preskočili telovadbo na igrišču. Tam smo počakali na zajtrk. Po okusnem zajtrku smo odšli v sobe. Ob 9. uri smo se zbrali v učilnici, kjer smo se pogovarjali o orientaciji. Izvedeli smo, kako se orientirati v naravi brez kompasa. Potem smo dobili kompase in zemljevide ter si jih ogledali. Šli smo na igrišče, kjer smo kompase preizkusili. Bilo je zelo zanimivo. Izvedeli smo, kako določati smeri neba ter kako določiti in razbrati azimut oz. smerni kot. Sledila je malica. Po malici smo se v učilnici razdelili v skupine za orientacijski tek. Vsaka skupina je dobila kompas in liste z navodili. Hodili smo po cestah, travnikih in gozdovih. Bilo je zanimivo in razburljivo. Ko smo prišli do cilja, smo dobili še eno nalogo. Morali smo iti po določeni poti in jo opisovati. Ko smo se vrnili v dom,  je učiteljica Snežana pregledala naše izdelke in nas pohvalila. Sledila sta kosilo in počitek. Ob treh smo se zbrali pred domom in odšli v gozd, kjer smo nabrali tri vrste vej. Najprej najmanjše oz. najtanjše –dračje, potem malo večje in na koncu še največje palice. Vsak je vzel nekaj materiala in ga nesel k ognjišču pod igriščem. Najprej smo skopali luknjo, v katero smo zataknili veliko palico. Okoli nje smo postavili dračje, na eni strani pa smo pustili luknjo, kjer smo prižgali ogenj. Potem smo okoli dračja postavili najprej male in nato velike veje. Vse skupaj smo prižgali in počakali, da je ogenj pogorel, saj smo žerjavico kasneje uporabili pri peki jabolk. Fantje so se zabavali na igrišču z raznimi zanimivimi športi z žogo, medtem ko smo dekleta vneto pekla jabolka. Ko smo jih spekle, smo jih poklicale in skupaj smo jih pojedli. Jabolka so bila zelo slastna. Ko smo končali, smo dekleta vse pospravila.  Ob sedmi uri smo imeli večerjo – makarone z mesom in zelena solata. Po krajšem počitku smo se najprej zbrali v telovadnici, kjer nam je učitelj predstavil nekaj akrobacij. Potem smo šli v klet, kjer smo brali dnevnike današnjega dne. Bilo je zelo zabavno. Preden smo se šli umit, smo se še mi preizkusili v akrobacijah. FOTO GALERIJA

 

                                                                                                                                        Ema