Novice

25. NOVEMBER 2019

Vseslovenska akcija » dan brez telefona«

Vseslovenska akcija » dan brez telefona«

Ljudje vse več časa preživimo za različnimi zasloni, med katerimi je zelo pogost tudi mobilni telefon, vse manj časa pa namenimo druženju z ljudmi. Uporaba mobilnih telefonov je razširjena med vsemi starostnimi skupinami, ne glede na spol in večina si ne zna več predstavljati življenja brez telefona. Nekateri ljudje celo doživijo hudo stisko, ko ugotovijo, da so pozabili ali izgubili svoj telefon. Pretirana uporaba pa se lahko odraža tudi v motnjah spanja in stalni potrebi po uporabi mobitela in nezmožnosti kontroliranja teh impulzov. Da do tega ne bi prišlo, je potrebno naše življenje uravnotežiti in preživeti dovolj časa z ljudmi, biti fizično aktiven in početi stvari, ki niso povezane s tehnologijami.

Zato NIJZ poziva k vseslovenski akciji dan brez telefona – dan za druženje v živo, h kateri bo pristopila tudi naša šola.