Novice

17. JUNIJ 2019

Šola v naravi - 4. razred

Šola v naravi - 4. razred

V ponedeljek, 27. 5. 2019, so se četrtošolci OŠ Livada in POŠ Škale odpravili v šolo v naravi. Preden smo prispeli do CŠOD Planinka na Pohorju, smo se ustavili v Pustolovskem parku Betnava, kjer so učenci preizkušali svoje zmožnosti motorike in premagovali strah pred višino. Preden so se podali na različne proge, so se primerno opremili in se poučili, kako ravnati z oprijemki in varovali. Po končanem obisku pustolovskega parka, nas je avtobus pripeljal do Centra šolskih in obšolskih dejavnosti Planinka, ki je postal naš »dom« za naslednje 4 dni. Vreme nam ta teden res ni bilo naklonjeno, ampak so učenci vseeno dokazali, da bi si znali v naravi narediti bivak, se orientirati po karti in tekmovati v orientacijskem teku. Popoldneve so preživljali ob »pohorski matematiki«, izdelavi vodnega kolesa, miselnih nalogah, branju, seveda pa ni manjkalo niti druženja in igranja družabnih iger. Večere smo si popestrili z modno revijo in plesom. Ker pa imajo naši učenci veliko talentov, smo se odločili, da bomo pripravili »Pohorje ima talent«, ki ga je odlično odvodila učenka Lana. Zadnji dan, v petek, nas je prebudilo sonce, ki nas je popeljalo na prijeten pohod do slapa Skalca in Mariborske koče. Po zadnjem kosilu v domu, smo se prijetno utrujeni in polni novih spominov, odpeljali proti domu.

Učiteljice 4. razredov

FOTO galerija