20. NOVEMBER 2015
V petek, 20. 11. 2015, smo učencem prvo šolsko uro pripravili tradicionalni slovenski zajtrk: žemljice iz ržene moke, maslo in med, mleko ter jabolko. Učence smo hoteli opozoriti na to, kako pomemben je zajtrk.
Ta dan imenujemo tudi DAN SLOVENSKE HRANE, saj poskušamo z ostalimi dejavnostmi, ki so izvedene na temo slovenskega zajtrka, opozoriti naše učence na pomembnost oskrbe prebivalstva s kakovostno hrano lokalnega porekla in tako dati podporo slovenskim pridelovalcem in predelovalcem hrane.
Žemljice je našim učencem letos spekla ga. Sonja Dvorjak s kmetije Župan. Najlepše se ji zahvaljujemo!